Tokio 2020. Znakomita seria medalowa Polaków! Tak dobrze nie było od ponad 40 lat

Nowicki w Tokio

Wojciech Nowicki w Tokio / Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Środa, 4 sierpnia znów przyniosła Polakom cztery miejsca na podium. Wojciech Nowicki zdobył złoto w rzucie młotem. Po 13 dniach Igrzysk Polacy mają 10 medali. Lepszy wynik nasi reprezentanci mieli aż 25 lat temu, podczas IO w Atlancie.

Dzisiejszy dzień przyniósł Polakom biorącym udział w igrzysk olimpijskich w Tokio cztery medale. Wojciech Nowicki mistrzem został mistrzem w rzucie młotem, srebro wywalczyły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w żeglarstwie, a Patryk Dobek zdobył brązowy medal w biegu na 800m.

Cztery medale dla Polski

We wtorek biało-czerwoni wywalczyli w Tokio aż cztery medale. Środa, 4 sierpnia znów przyniosła Polakom cztery miejsca na podium.

Dzień od srebra rozpoczęły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w żeglarskiej klasie 470. Polki ukończyły wyścig medalowy na 4. pozycji i zapewniły sobie miejsce na podium. W wyścigu medalowym Polki zdobyły czwarte miejsce, wyprzedzając tuż przed metą duet z Francji i tym samym zapewniły sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej olimpijskich regat. Mistrzyniami zostały Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Wojciech Nowicki mistrzem

Na stadionie lekkoatletycznym mistrzem w rzucie młotem został Wojciech Nowicki, a brązowy medal zdobył Paweł Fajdek. Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal, drugie miejsce zajął Norweg Eivind Henriksen – 81,58, Fajdek, uzyskał 81,53 i wywalczył brąz.

Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji – w tym oba złote. Wojciech Nowicki ma już w dorobku krążek z Rio de Janeiro, Fajdek po raz pierwszy przebrnął olimpijskie kwalifikacje.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Fantastyczny występ w Tokio należał również do Patryka Dobka w biegu na 800 metrów, który zdobył brązowy medal. Złoto w biegu na 800 metrów zdobył Emmanuel Korir z Kenii z wynikiem 1.45,062. Drugi był Ferguson Cheruiyot Rotich, również z Kenii, uzyskując 1.45,233. Patryk Dobek zdobył brąz z wynikiem 1.45,39.

Znakomita seria

Jak zauważył dziennikarz sportowy Adam Buchloz, seria ośmiu medali w ciągu dwóch dni to znakomity wynik, dawno nieosiągany przez reprezentantów Polski. I choć przez pierwszą część Igrzysk Olimpijskich Polacy nie rozpieszczali kibiców sukcesami, to teraz, jak pokazuje załączony w mediach społecznościowych wykres, szybko nadrobili zaległości. Po 13 dniach Polacy mają 10 medali. Lepszy wynik nasi reprezentanci mieli aż 25 lat temu, podczas IO w Atlancie.