Anita Włodarczyk z olimpijskim złotem po raz trzeci z rzędu. Brąz dla Malwiny Kopron

Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk w Tokio 2020 / Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Anita Włodarczyk wygrała konkurs olimpijski w rzucie młotem, tym samym zdobywając złoty medal po raz trzeci z rzędu. Malwina Kopron zdobyła brąz.
  • Anita Włodarczyk po raz trzeci z rzędu została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Wygrała osiągając 78,48 m.
  • Malwina Kopron zdobyła brązowy medal, z wynikiem 75,49 m.
  • Anita Włodarczyk jest jako pierwszą lekkoatletką w historii, która zdobyła trzeci złoty medal olimpijski z rzędu w tej samej konkurencji.

Anita Włodarczyk zdobyła trzeci w swojej karierze złoty medal olimpijski w rzucie młotem. Brązowy medal wywalczyła natomiast Malwina Kopron.

Włodarczyk wygrała konkurs olimpijski w rzucie młotem, tym samym zdobywając złoty medal po raz trzeci z rzędu. Lekkoatletka wygrała eliminacje z wynikiem 76,99 m. Przed ostatnią próbą Malwina Kopron z wynikiem 75,49 m zajmowała drugie miejsce, jednak Chinka Zheng Wang rzuciła młot na odległość 77,03 m i zepchnęła Polkę na trzeci stopień podium. Trzecia z Polek Joanna Fiodorow zajęła siódme miejsce.

Włodarczyk pierwszą próbę w finale dwukrotna mistrzyni olimpijska jednak spaliła, znacznie „przekręcając” rzut i trafiając w siatkę. Pierwszy rzut spaliła także Fiodorow. Nerwowo zaczęła również Kopron, która podobnie jak Włodarczyk trafiła w siatkę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Anita Włodarczyk w drugiej próbie potwierdziła, że nawet po długiej przerwie w startach jest faworytką do medalu. Polka rzuciła 76,01 m i objęła prowadzenie. Fiodorow również trafiła, a jej młot wylądował na 73,09 m. Po chwili taki sam rezultat osiągnęła Kopron, co dawało Biało-Czerwonym ex aequo piąte miejsce.

W trzeciej próbie Włodarczyk rzuciła na 77,44 m i umocniła się na pozycji liderki. Fiodorow uzyskała 73,46 m i dostała się do wąskiego finału, gdzie kwalifikowało się osiem zawodniczek. Kopron wprawdzie spaliła ostatnią próbę, ale również awansowała do czołówki.

Złoty medal dla Włodarczyk

Kopron otworzyła wąski finał wynikiem 74,11 m. Fiodorow w czwartej kolejce spaliła swój rzut, a Włodarczyk jeszcze poprawiła swój rezultat, osiągając 78,48 m. W piątej kolejce Fiodorow rzuciła na 73,83 m. Kopron za to popisała się fantastycznym rzutem na 75,49 m i dość nieoczekiwanie awansowała na drugie miejsce. Ostatecznie Anita Włodarczyk zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal, a Malwina Kopron rywalizację zakończyła na trzeciej pozycji.

Anita Włodarczyk jako pierwsza lekkoatletka w historii zdobyła trzeci złoty medal olimpijski z rzędu w tej samej konkurencji.