Tokio 2020: Mamy brązowy medal w zapasach!

Tadeusz Michalik

Tadeusz Michalik / fot. PAP/Leszek Szymański

Polski zapaśnik Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polak w walce o trzecie miejsce w stylu klasycznym w kategorii 97 kg pokonał Gruzina Aleksa Gergo Szoke. Dla 30-letniego Polaka to największy sukces w karierze.

Do tej pory Polak nie stał na podium żadnego mistrzowskiego turnieju. Dwukrotnie był piąty w czempionacie globu i to były jego najlepsze wyniki. Teraz jednak Michalik stanął na trzecim stopniu podium. Mamy brązowy medal w zapasach!

W Tokio w 1/8 finału wygrał z Tunezyjczykiem Haikelem Achourim 10:0. w ćwierćfinale natomiast z Amerykaninem Tracym Hancockiem 4:3. W półfinale Michalik, którego siostra Monika zdobyła olimpijski brąz w Rio de Janeiro, nie sprostał faworytowi tej konkurencji Musie Jewłojewowi, przegrywając 1:7.

Nasz reprezentant miał więcej czasu na odpoczynek i to wykorzystał. We wtorek okazał się lepszy od Gruzina i zdobył upragniony brązowy medal olimpijski w zapasach!