Równi i równiejsi. UEFA złamała zakazy covidowe? Boniek na celowniku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Londyn

Londyn / Fot. Flickr

Po negocjacjach przed fazą pucharową mistrzostw Europu 2020, UEFA wynegocjowała preferencyjne warunki z brytyjskim rządem. Chodzi o przyjazd VIP-ów na finał rozgrywek, który odbywał się na stadionie Wembley w Londynie. W ramach ugody między stronami, przedstawiciele UEFA nie musieli odbywać kwarantanny po przylocie na terytorium Wielkiej Brytanii. Według ustaleń mieli jednak pozostać w hotelu przez cały czas trwania ich pobytu. "Daily Mail" podaje, że w sobotę uczestniczyli oni w kolacji, mimo że mieli nie opuszczać miejsca zakwaterowania. Dziennikarze zwracają uwagę, że w ten sposób UEFA oszukała brytyjski rząd, wcześniej go szantażując możliwością odebrania prawa do organizacji finału.
  • Pracownicy i przedstawiciele UEFA zostali zaproszeni na finał mistrzostw Europy 2020 na specjalnych zasadach. Drogą szantażu UEFA wymusiła na rządzie brytyjskim pozwolenie na pobyt swoich oficjeli na terytorium wysp bez odbywania kwarantanny.
  • Według dziennikarzy “Daily Mail”, przedstawiciele UEFA VIP złamali zasady przyjęte w porozumieniu z rządem Wielkiej Brytanii. W zamian za brak kwarantanny mieli oni zakaz opuszczania hotelu. Wyjątkiem był przejazd na mecz.
  • Dziennikarze z wysp relacjonują, że widziano ochroniarzy najważniejszych osobistości w UEFA przy Old Billingsgate Market. Wśród gości miał być obecny również Zbigniew Boniek.
  • Zobacz także: EURO 2020. Tego nie pokazały kamery. Wskoczył na murawę, a ochrona w maseczkach nie mogła go dogonić [WIDEO]

Pracownicy UEFA z najwyższych szczebli przyjechali do Londynu na niedzielny finał mistrzostw Europy. Przyznano im specjalne pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii bez konieczności poddania się kwarantannie, która dotyczy wszystkich innych podróżujących do Londynu. Złamali oni jednak ustalenia z rządem brytyjskim. Wystawna kolacja VIP-ów UEFA została opisana przez “Daily Mail”.

Według informacji zgromadzonych przez gazetę “Daily Mail”, przedstawiciele UEFA bawili się poza miejscem zakwaterowania przy londyńskim Old Billingsgate Market. Wcześniej zapewniano, że mogą oni opuścić hotel tylko i wyłącznie w celu przejazdu na stadion.

“Nie będą podróżować i się przemieszczać. Przyjeżdżają na mecz i znowu wyjeżdżają” — mówił kilka dni temu John Whittingdale, jeden z brytyjskich ministrów, w rozmowie ze Sky News.

Kolacja VIP-ów UEFA przy Old Billingsgate Market w Londynie

Według relacji gazety, nie do końca właśnie tak wyglądała wizyta VIP-ów z UEFA w stolicy Anglii. Dziennikarze z wysp relacjonują, że widziano ochroniarzy najważniejszych osobistości w UEFA przy Old Billingsgate Market. Wśród gości miał być obecny również Zbigniew Boniek. Wystawna kolacja VIP-ów UEFA stała się kolejnym powodem kontrowersji.

Rzecznik rządu brytyjskiego powiedział, że kolacja była dozwolona, ​​ponieważ była to oficjalna impreza Euro 2020, jednak według ustaleń dziennikarzy, pierwotna umowa wyglądała zupełnie inaczej i nie powinno być mowy o jakimkolwiek opuszczaniu hotelu przez oficjeli.

Zwolnienie z zasad kwarantanny na niedzielny finał otrzymały: kadra kierownicza UEFA, członkowie rady FIFA, kadry kierownicze innych konfederacji, członkowie zarządu państw członkowskich UEFA oraz wyższa kadra kierownicza sponsorów i partnerów handlowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY