EURO 2020. Tego nie pokazały kamery. Wskoczył na murawę, a ochrona w maseczkach nie mogła go dogonić [WIDEO]

Kibic wbiegł na murawę

Kibic wbiegł na murawę / fot. twitter

Finał Euro 2020 został przerwany z powodu niecodziennego wydarzenia. Jeden z kibiców, wyjątkowy fan futbolu wbiegł ana murawę stadionu w Londynie pod koniec drugiej połowy spotkania. Pomimo początkowych problemów ze złapaniem wyrywnego fana, ochrona stadionu Wembley stanęła na wysokości zadania.
  • Podczas finału Euro 2020 na Wembley doszło do nieplanowanego incydentu. Kibic wtargnął na murawę, jednak ochrona stadionu poradziła sobie z nim. Nie obyło się jednak bez trudności w pościgu.
  • Reprezentacja Włoch wygrała mecz z Anglią i sięgnęła po drugi w historii puchar mistrzostw Europy.
  • Sukces ogłosił także prezes TVP, który na swoim Twitterze poinformował o rekordzie oglądalności niedzielnego meczu.

Mimo, że wtargnięcie kibiców na murawę nie zdarza się bardzo często i nie jest elementem stałym gry w piłkę nożną, to an Euro 2020 zdarzało się to całkiem często. Niesforni fani przerywali mecze: Szwecji z Ukrainą, Francji ze Szwajcarią, Niemiec z Węgrami, Portugalii z Francją czy Finlandii z Belgią.

Włosi po raz drugi w swojej historii zostali mistrzami Europy. W finale Euro Italia pokonała Anglię dopiero po rzutach karnych. Po zaciętej walce w pierwszych 90 minutach i dogrywce żaden z zespołów nie potrafił zdobyć bramki na wagę mistrzowskiego tytułu. W związku z tym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się podopieczni Roberto Manciniego, którzy wygrali 3:2.

Finałowy mecz Euro Włochy – Anglia przyniósł nie tylko spore emocje, ale odbił się także w kontekście oglądalności. Jacek Kurski przekazał na Twitterze, że Telewizja Polska pobiła rekord pod tym względem

“Finał marzeń z perspektywy nie tylko Kibiców, ale i Telewizji. Rekordowa widownia 11.07 Włochy-Anglia (po rzutach karnych)” – napisał Kurski.