Nie można krytykować czarnoskórych piłkarzy, bo rasizm? Brytyjski premier reaguje ws. komentarzy w internecie

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Boris Johnson

Boris Johnson / Fot. Flickr/Number10gov

Rzuty w niedzielnym finale Euro 2020 zadecydowały o przegranej Anglików. Po zakończeniu spotkania media społecznościowe zalała fala negatywnych komentarzy pod adresem trójki zawodników.

W stronę trzech angielskich piłkarzy, po przegranych rzutach karnych z Włochami, posypały się rasistowskie komentarze. – Odpowiedzialni za ten przerażający atak powinni się za siebie wstydzi – napisał premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na Twitterze.

W niedzielnym finale Euro 2020 reprezentacja Włoch pokonała Anglię w rzutach karnych, zostając tym samym mistrzem Europy. Rzuty, które zadecydowały o przegranej Anglików były wykonywane przez Marcusa Rashforda, Jadona Sancho oraz Bukayo Sakę. To właśnie w ich stronę posypały się rasistowskie komentarze. Kibice ostro zareagowali na to, że piłkarzom nie udało się strzelić gola. 

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson skrytykował postawę osób, które pisały rasistowskie komentarze w stronę piłkarzy.

– Drużyna Anglii zasłużyła na to, by traktować ją jak bohaterów, a nie atakować ją rasistowskimi wpisami w mediach społecznościowych. Odpowiedzialni za ten przerażający atak powinni się za siebie wstydzić

– napisał na Twitterze Boris Johnson.

Surowe kary za rasistowskie komentarze

Premier swoją wiadomość przekazał niedługo po oświadczeniu Związku Piłki Nożnej, w którym opisano „obrzydliwe zachowanie” niektórych fanów w sieci. Wezwano także policję do zastosowania „najsurowszych możliwych kar”.

– FA zdecydowanie potępia wszelkie formy dyskryminacji i jest przerażona rasizmem internetowym, który był wymierzony w niektórych naszych graczy z Anglii w mediach społecznościowych. Osoby stojące za tak obrzydliwym zachowaniem nie są mile widziane w kibicowaniu naszej drużynie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wesprzeć poszkodowanych graczy

– przekazał związek. 

– Mamy świadomość liczby obraźliwych i rasistowskich komentarzy w mediach społecznościowych wymierzonych w piłkarzy po finale Euro 2020. Ten atak jest absolutnie nieakceptowalny, nie będzie tolerowany i zostanie zbadany

– poinformowała londyńska policja metropolitalna na Twitterze.

W odpowiedzi na rasistowskie komentarze media społecznościowe zalała fala pozytywnych słów, które mają na celu zagłuszenie tych nadużyć.

To niejedyne nieodpowiednie zachowanie, które można zarzucić angielskim kibicom. Przed rozpoczęciem meczu tłumy Anglików siały zniszczenie nie tylko w okolicach stadionu, ale także na ulicach całego miasta.

wiadomosci.gazeta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY