Jest reakcja na buczenie angielskich kibiców! UEFA ma dość braku szacunku do hymnów

EURO 2020
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
UEFA ukarała angielska federację za wygwizdanie duńskiego hymnu

Angielscy kibice podczas EURO 2020 / fot. Twitter

UEFA ukarała angielską federację piłkarską kwotą 30 tysięcy euro, za zachowanie kibiców na Wembley w trakcie otwarcia półfinałowego spotkania Anglia-Dania. Angielscy kibice w trakcie odgrywania duńskiego hymnu narodowego gwizdali w stronę przeciwników, zagłuszając graną na stadionie melodię.
  • Angielscy kibice w trakcie półfinałowego spotkania Anglia-Dania wyburczeli i wygwizdali przeciwników w trakcie odgrywania ich hymnu narodowego
  • W trakcie decydującego o losach meczu rzucie karnym, bramkarz Danii, Kasper Schmeichel został oślepiony laserem przez angielskich fanatyków
  • UEFA biorąc pod uwagę okoliczności i brak okazania jakiegokolwiek szacunku do hymnu państwowego przeciwników ukarała angielską federację (FA) karą o wysokości 30 tysięcy euro
  • Zobacz także: Węgrzy ukarani przez UEFA! Powodem zachowanie kibiców

Europejska federacja piłkarska ukarał nie tylko Węgierską Federację, lecz również wykazała się odwagą wobec skandalicznego zachowania angielskich kibiców, którzy podczas półfinałowego spotkania z Duńczykami wykazali się brakiem szacunku do hymnu przeciwników. Buczenie i gwizdanie zostało mocno skrytykowane nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim przez grono międzynarodowych ekspertów od piłki nożnej.

Dodatkowo w trakcie decydującego o wyniku spotkania rzutu karnego wykonywanego przez Anglików, laserem został oślepiony bramkarz Duńczyków Kasper Schmeichel. Ponadto europejskiej federacji nie spodobało się odpalenie rac przez angielskich kibiców.

UEFA nałożyła na angielską federację piłkarską (Football Association) karę pieniężną w wysokości 30 tysięcy euro tj. 136 tysięcy złotych polskich.

W niedzielnym finale Euro 2020 Anglia zmierzy się z Włochami. Mecz na Wembley rozpocznie się o godz. 21.00. Transmisję z finałowego spotkania Euro 2020 przeprowadzi TVP (w TVP 1, TVP Sport i TVP 4K. Finał zostanie skomentowany przez parę Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn, którzy zastąpili ustępującego już merytorycznie i szacowanego oraz wieloletniego komentatora sportowego Dariusza Szpakowskiego.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY