Węgrzy ukarani przez UEFA! Powodem zachowanie kibiców

Euro 2020
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kibice reprezentacji Węgier

Kibice reprezentacji Węgier / fot. twitter.com

UEFA nałożyła na Węgrów karę trzech meczów bez publiczności (jeden w zawieszeniu na dwa lata) oraz 100 tysiące euro grzywny. Kara dotyczy oficjalnych pod egidą UEFA, do których należą mecze Ligi Narodów oraz eliminacji mistrzostw Europy.
  • Węgierscy kibice mieli się dopuścić, zdaniem UEFA, „dyskryminującego zachowania”.
  • Jedną z najbardziej zagorzałych węgierskich grup kibicowskich jest „Carpathian Brigade”.
  • UEFA już od jakiegoś czasu zapowiadała wzięcie pod lupę jej zachowania.
  • Zobacz także: Litwa stawia płot na granicy! Ma dosyć imigrantów

Zdaniem UEFA w trakcie meczów Euro 2020 z Portugalią, Francją i Niemcami węgierscy kibice dopuścili się „dyskryminującego zachowania”. Węgry grały w tzw. grupie śmierci. Mimo odpadnięcia na poziomie rozgrywek grupowych, reprezentacja pozostawiła po sobie dobre wrażenie.

Jedną z najbardziej zagorzałych węgierskich grup kibicowskich jest „Carpathian Brigade”. To oni często wywieszają transparenty, które są nie w smak biurokratom z UEFA. Szczególnie jasno wypowiadają się przeciwko ideologii LGBT oraz braniu udziału w szopce Black Lives Matter. Czyli klękania piłkarzy i przepraszanie za niewolnictwo.

UEFA już od jakiegoś czasu zapowiadała wzięcie pod lupę zachowania „Carpathian Brigade”. „Carpathian Brigade” to stowarzyszenie ultrasów różnych klubów, którzy w rozgrywkach ligowych rywalizują ze sobą, a w meczach międzypaństwowych walczą z kibicami rywali.

Zobacz także: Lewicowe środowiska oburzone! Narodowcy otrzymali dotacje z funduszu na promocję postaw narodowych

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY