Będą prowokacje podczas meczu Polaków? Trener Szwedów jednoznacznie w sprawie LGBT

Euro 2020
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janne Andersson.

Janne Andersson. / Fot. Wikimedia Commons

Tematyka LGBT zdominowała przedmeczową konferencję reprezentacji Szwecji. Selekcjoner „Trzech Koron” podkreślił, że uczestniczy w Paradach Równości. Dzisiejszy mecz Szwecja - Polska zdecyduje o tym, czy nasza reprezentacja awansuje do 1/8 finału Euro 2020.
  • Selekcjoner reprezentacji Szwecji i kapitan tej drużyny opowiedzieli się po stronie LGBT.
  • Zapytani podczas przedmeczowej konferencji nie chcieli jednoznacznie odpowiedzieć, czy zamanifestują w jakiś sposób swoje stanowisko w trakcie dzisiejszego meczu.
  • Jeśli reprezentacja Polski chce awansować do kolejnego etapu Euro 2020, musi dziś odnieść zwycięstwo.
  • Zobacz także: Orban nie przyjedzie do Monachium. Niemieckie media mówią o LGBT. Prawda jest zupełnie inna

Selekcjoner Janne Andersson został zapytany przez jedną z dziennikarek: „Czy reprezentacja Szwecji w meczu z Polską będzie reprezentować nasze wartości”? Miała ona na myśli ideologię LGBT.

Przykre, że w 2021 roku musimy o tym rozmawiać. Przecież jako człowiek możesz być kim chcesz, kochać kogo chcesz. Sam chodzę na parady równości. To prawo każdego: kochać kogo chce. Nie wiem, jaka jest logika Węgrów. To bardzo złe, że o tak podstawowych wartościach musimy rozmawiać przed ważnym meczem

– stwierdził selekcjoner Szwecji, nawiązując do węgierskiej ustawy, zakazującej promocji LGBT.

Andersson nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć, czy Szwedzi zdecydują się w dzisiejszym meczu w jakiś sposób zamanifestować poparcie wobec LGBT.

Nie rozmawialiśmy o tym, ale nie mam wątpliwości, że można zamanifestować to, co się wyznaje. Każdy może wygłosić swoją opinię. To pewnik: każdy powinien mieć równie prawa

– powiedział.

O odniesienie się do tego tematu poproszono również kapitana reprezentacji Szwecji, Sebastiana Larssona. Poparł on wcześniejsze słowa selekcjonera.

Zobacz także: Polska może zagrać w 1/8 finału Euro 2020? Znamy wszystkie możliwości

Nie rozmawialiśmy w szatni z chłopakami o tym, w jaki sposób pokazać solidarność z tym środowiskiem. Ale zgadzam się z tym, co mówi trener

– wskazał Larssson.

Mecz Szwecja – Polska już dziś o 18:00 na stadionie w Sankt Petersburgu. Jeśli reprezentacja Polski chce awansować do kolejnego etapu Euro 2020, musi odnieść zwycięstwo. W przeciwnym wypadku już na pewno zakończy zmagania na fazie grupowej.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY