Finał Euro 2020 na Wembley zagrożony? UEFA stawia warunki

Euro 2020
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stadion Wembley

Stadion Wembley w Londynie / Fot. M(e)ister Eiskalt Wikimedia Commons

UEFA zagroziła przeniesieniem finału mistrzostw Europy z Anglii do Budapesztu. Jak podaje brytyjski dziennik "The Times", warunkiem utrzymania organizacji meczu w Londynie jest wypuszczenie z kwarantanny 2500 VIP-ów. Finał Euro 2020 na Wembley ma się odbyć 11 lipca 2021.
  • Brytyjskie media alarmują, że możliwość organizacji finału Euro 2020 przez Wielką Brytanię jest zagrożona.
  • Chodzi o rygorystyczne przepisy koronawirusowe, które wymagają odbycia kwarantanny po przyjeździe do tego kraju.
  • UEFA naciska, aby 2500 gości specjalnych nie musiało poddawać się tej procedurze przed meczem finałowym. Grozi również przeniesieniem meczu do Budapesztu.
  • Zobacz także: Zacięta walka w meczu Hiszpania – Polska. “Polska husaria” odpaliła. Lewandowski z golem

Brytyjskie media od kilku dni powtarzają pogłoski o potencjalnej utracie możliwości organizacji finału imprezy przez Wielką Brytanię. Wielu ekspertów zaznacza, że w takiej sytuacji rolę gospodarza meczu wyłaniającego mistrza Europy przejmą Węgry i stadion w Budapeszcie. Wszystko spowodowane jest restrykcjami koronawirusowymi obowiązującymi w Wielkiej Brytanii. Finał Euro 2020 na Wembley może być więc zagrożony.

Przybywający do Anglii goście z zagranicy muszą poddać się kwarantannie. UEFA naciska, aby 2500 VIP-ów, urzędników UEFA i FIFA, polityków i sponsorów zostało zwolnionych z tego obowiązku. Brytyjscy ministrowi dyskutują nad potencjalnym rozwiązaniem tej sprawy. Budzi ona w nich jednak obawy. Po pierwsze, może to prowadzić do wzrostu zakażeń i transmisji nowych wariantów wirusa. Po drugie, taka decyzja zapewne wywołałaby sprzeciw opinii publicznej. Warto zaznaczyć, że “Miliony Brytyjczyków nie mogą wyjechać na wakacje za granicę” – pisze “The Times”.

Finał Euro 2020 na Wembley zagrożony?

Głównym zwolennikiem zniesienia obowiązku kwarantanny dla VIP-ów i najważniejszych gości jest premier Boris Johnson. Jego zdaniem możliwość przygotowania finału Euro 2020 przez Wielką Brytanię znacząco zwiększa szansę organizacji mistrzostw świata przez ten kraj w 2030 roku. Premier miałby się spotkać z działaczami UEFA i przekonać ich do poparcia brytyjskiej oferty.

Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin, w zeszłym tygodniu poinformował przedstawicieli brytyjskiego rządu, że tamtejsze restrykcje są zbyt surowe w porównaniu z krajami Unii Europejskiej. Dodał, że inni chętnie przejmą finał Euro 2020. Jednym z takich krajów są Węgry. W przyszłym tygodniu mają tam zostać zniesione ograniczenia w podróżowaniu w strefie Schengen. Dodatkowo, w Budapeszcie mecze mogą odbywać się przy pełnych trybunach. Stadion Wembley według zaleceń przyjmie 50% swojej pojemności. Euro 2020 odbywa się w 11 miastach w 11 krajach.

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY