Wielki dzień Kuby Błaszczykowskiego. Ogromne wyróżnienie za serce oddane nie tylko na boisku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ogromne wyróżnienie dla Kuby Błaszczykowskiego

Prezydent wręczył Kubie Błaszczykowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski / fot. Twitter/Łączy nas piłka

Ogromne wyróżnienie dla Kuby Błaszczykowskiego, który otrzymał w środę Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Piłkarz Wisły Kraków podziękował rodzinie i przyjaciołom za wieloletnie wsparcie. Przez wiele lat oddawał serce nie tylko na boisku, ale był również aktywny w ramach fundacji charytatywnych.

Order państwowy dla Kuby Błaszczykowskiego

Piłkarz Wisły Kraków oraz wielokrotny reprezentant Polski odebrał w środę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Jest drugim zawodnikiem, który otrzymał jeden z najważniejszych odznaczeń państwowych. Wcześniej, bo w marcu bieżącego roku kapitan polskiej reprezentacji oraz najlepszy piłkarz na świecie Robert Lewandowski również został uhonorowany za promowanie naszego kraju. Oboje otrzymali drugie w kolejności odznaczenie, wyżej stoi tylko Order Orła Białego.

108-krotny reprezentant Polski odebrał odznaczenie w środę w Pałacu Prezydenckim. 35-latek został odznaczony za całokształt kariery sportowej oraz działalność pozasportową.

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, honor i zaszczyt. Tak samo jak to, że mogłem przez tyle lat reprezentować Polskę na arenie krajowej i międzynarodowej. To, że tu stoję, to zasługa nie tylko moja, ale i wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do mojego rozwoju. To zasługa przede wszystkim mojej rodziny, która wychowała mnie na takiego człowieka, jakim jestem

– powiedział z dumą Jakub Błaszczykowski

Głowa polskiego państwa po ceremonii odznaczenia porozmawiała prywatnie z Jakubem Błaszczykowskim, który wręczył Andrzejowi Dudzie oprawioną koszulkę meczową Wisły Kraków.

Warto również przypomnieć, że były kapitan polskiej reprezentacji oraz współwłaściciel Wisły Kraków jest zadeklarowanym katolikiem, który nie ukrywa swojej wiary przed całym światem. Dla Kuby Błaszczykowskiego najważniejszą rzeczą na świecie jest Eucharystia oraz lektura Pisma Świętego.

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, honor i zaszczyt. Tak samo jak to, że mogłem przez tyle lat reprezentować Polskę na arenie krajowej i międzynarodowej. To, że tu stoję, to zasługa nie tylko moja, ale i wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do mojego rozwoju. To zasługa przede wszystkim mojej rodziny, która wychowała mnie na takiego człowieka, jakim jestem – powiedział Kuba, podkreślając, że jest przykładem dla wszystkich młodych osób, że nawet chłopak z wioski Truskolasy może dojść do takiego miejsca

Piłkarz pomógł Wiśle Kraków, kiedy ta znajdowała się na skraju upadku. Przez lata robił wielką karierę w Bundeslidze i został legendą Borussii Dortmund. Był także kapitanem reprezentacji Polski, w której barwach rozegrał 108 spotkań i zdobył 21 bramek. 

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY