Dramat podczas Mistrzostw Europy! Mecz musiał zostać przerwany

Eriksen miał zawał serca podczas meczu / fot. screen

Duński piłkarz Christian Eriksen pod koniec pierwszej połowy meczu jego reprezentacji z Finlandią nagle padł na murawę i stracił przytomność. Po chwili zawodnik musiał być reanimowany.

• Po reanimacji Christian Eriksen został nieprzytomny na noszach zniesiony z boiska.
  • Po kilkunastu minutach poinformowano oficjalnie, że mecz został przerwany.
  • Akcji reanimacyjnej nie można przerwać nawet na moment, dopóki nie wróci akcja serca. Oby fakt, że Christian Eriksen został właśnie zniesiony z boiska, był pozytywną oznaką. Pozostaje się teraz tylko modlić – stwierdził dziennikarz sportowy Piotr Bąk.

Dramatyczne chwile wstrząsnęły kibicami zebranymi w Kopenhadze, jak też przed telewizorami. – Rozgrywanie dalej tego meczu nie ma już żadnego sensu – powiedział komentujący na antenie TVP mecz Mateusz Borek. Duński zawodnik był przez pewien czas reanimowany na murawie, następnie nieprzytomny zniesiony na noszach.

Stadion zamarł w oczekiwaniu

Realizator nie pokazał widzom powtórki z tego zdarzenia, jednak dziennikarze od razu zwrócili uwagę, że Eriksen padł na murawę bez kontaktu z zawodnikiem.

W trakcie reanimacji Eriksena na boisku pojawiła się zalana łzami, podobnie jak piłkarze i kibice, żona piłkarza. Po kilkunastu minutach poinformowano oficjalnie, że mecz został przerwany.

– Akcji reanimacyjnej nie można przerwać nawet na moment, dopóki nie wróci akcja serca. Oby fakt, że Christian Eriksen został właśnie zniesiony z boiska, był pozytywną oznaką. Pozostaje się teraz tylko modlić – stwierdził dziennikarz sportowy Piotr Bąk.

– Kolega, który ogląda mecz na żywo napisał, że Eriksen żyje. Funkcje życiowe po ataku serca zostały przywrócone. Ale to – zaznaczam – informacja od kibica, który jest na stadionie – poinformował redaktor Bartłomiej Graczak. Takie informacje przekazała także duńska telewizja.

Eriksen odzyskał przytomność po zawale. Jego stan jest stabilny

AKTUALIZACJA: Włoskie media poinformowały, że Christian Eriksen odzyskał przytomność. W internecie ukazało się też zdjęcie potwierdzające te informacje. Według informacji duńskiej telewizji, przyczyną upadku Christiana Eriksena był zawał serca.

Według oficjalnego komunikatu UEFA, Eriksen został przewieziony do szpitala, a jego stan jest stabilny.

Według przekazywanych informacji, Eriksen jest na badaniach w szpitalu w Kopenhadze i czuje się lepiej.

Podjęto decyzję o wznowieniu meczu. Spotkanie ma zostać wznowione od godziny 20:30