Kraków: Kradzież relikwii św. Brata Alberta

Dodano   0  
  Loading

The Adam Mickiewicz Monument (Pomnik Adama Mickiewicza), foreground, memorializing a Polish Romantic poet, and St Mary's Basilica (Kościół Mariacki), background, in Krakow's Market Square / fot. commons.wikimedia.org

Relikwie św. Brata Alberta zostały skradzione z sanktuarium św. Józefa w Krakowie. Informacja pojawiła się na profilu parafii w mediach społecznościowych. Kradzież relikwii św. Brata Alberta zgłoszono w piątek.

  • Duchowni proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy przestępstwa. Relikwie znajdowały się w ołtarzu Apostołów Miłosierdzia w sanktuarium św. Józefa w Krakowie.
  • Parafia w Krakowie zwraca uwagę wiernym, aby ci obserwowali osoby przebywające w kościele. Zachęca również do reakcji, gdy zaobserwują jakąkolwiek podejrzaną sytuację.
  • Św. Albert Chmielowski był franciszkainem, założycielem zgromadzenia albertynów i albertynek.
  • Zobacz także: Francja: 18 miesięcy więzienia za atak na Macrona

Duchowni apelują o pomoc w odzyskaniu relikwii oraz proszą o modlitwę w intencji złodzieja. Kradzież relikwii św. Brata Alberta wstrząsnęła społecznością krakowskich wiernych.

Kradzież relikwii św. Brata Alberta

Zostały wyjęte przez nieznanego sprawcę z ołtarza Apostołów. Ołtarz Apostołów Miłosierdzia znajduje się tuż przed wyjściem z neogotyckiej świątyni. Poświęcony jest trzem krakowskim świętym – Janowi Pawłowi II, br. Albertowi Chmielowskiemu i s. Faustynie Kowalskiej. Został wykonany w 2014 r. jako wotum wdzięczności Bogu za kanonizację polskiego papieża.

“Z naszego Sanktuarium skradziono relikwie św. Brata Alberta! Znajdowały się one w ołtarzu Apostołów Miłosierdzia. Prosimy o udostępnienie tej wiadomości. Relikwiarz podobny jest do tego na zdjęciu. Na skradzionym widnieje postać Świętego Brata Alberta” – napisano w poście.

“Zwracajmy uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, które przebywają w naszym kościele i reagujmy. Módlmy się o nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy” – apelują duchowni.

Kim był św. Brat Albert?

Św. Albert Chmielowski był franciszkainem, założycielem zgromadzenia albertynów i albertynek, powstańcem, malarzem i zakonnikiem znanym z pełnego poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych. Żył w latach 1945–1916. Kanonizowany i beatyfikowany przez Jana Pawła II (odpowiednio w 1983 i 1989 r.). Wspomnienie św. Brata Alberta przypada 17 czerwca.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY