Reprezentacja Niemiec nie chce szczepienia przed mistrzostwami. “Nie chcemy skutków ubocznych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

– Nie chcemy, aby zawodnicy mieli skutki uboczne, które mogłyby wpłynąć na ich dyspozycję w czasie turnieju – poinformował Tim Meyer, lekarz reprezentacji Niemiec. Tymi słowami wytłumaczył fakt, że drużyna nie zdecydowała się na szczepienia swoich piłkarzy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Reprezentacja Niemiec odkłada szczepienia na czas po 11 lipca.

  • Niemieccy piłkarze, którzy już wcześniej przyjęli pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa, poczekają z drugą dawką. Będą ją mogli przyjąć dopiero po 11 lipca. Pozostali także zostaną zaszczepieni później.
  • Tymczasem reprezentacja Polski zaszczepiła większość swoich piłkarzy bezpośrednio przed Euro.
  • Transmisje Mistrzostw Europy po raz pierwszy w Polsce będzie można bezpłatnie oglądać w jakości 4K.
  • Zobacz także: Rzecznik rządu: W tym roku będzie można normalnie przeprowadzić wesela

Zupełnie inaczej do sprawy podeszła reprezentacja Polski. Biało-czerwoni, inaczej niż reprezentacja Niemiec, szczepienia przyjęli w większości bezpośrednio przed Euro, kilka dni temu. Niezaszczepionych pozostało ośmiu reprezentantów Polski. Połowa z nich już wcześniej przechodziła koronawirusa.

Decyzja kadry Joachima Loewa nie oznacza, że żaden z niemieckich reprezentantów nie przyjął szczepionki. Jak informują media, część z piłkarzy otrzymała już wcześniej pierwszą dawkę. Jednak reprezentacja Niemiec zdecydowała, że na drugie podanie szczepienia piłkarze mają zaczekać. Otrzymają je dopiero po 11 lipca.

Euro 2020, przeniesione na obecny rok ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, będą trwały przez miesiąc. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą 11 lipca. Widzowie w Polsce będą mogli je śledzić za darmo w jakości 4K, w specjalnie uruchomionej na tę okazję stacji TVP 4K. Do odebrania przekazu będzie jednak potrzebny odbiornik DVB-T2/HEVC. W przyszłym roku Naziemna Telewizja Cyfrowa przejdzie całkowicie na tę technologię. Obecnie trwają testy, prowadzone przez głównych nadawców. To właśnie w ramach takiego testowego multipleksu już za kilka dni rozpocznie nadawanie kanał TVP 4K.

sport.pl

POLECAMY