UJ: Seminaria o transpłciowości. „Tak się formuje przyszłe elity”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Uniwersytet Jagielloński organizuje spotkania o transpłciowości dla doktorantów. Wykłady odbywają się w formie elektronicznej i przeznaczone są dla kierunków humanistycznych.

Uniwersytet Jagielloński prowadzi seminaria naukowe dotyczące transpłciowości. Studenci dostają zaproszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej.

19 kwietnia do skrzynek mailowych studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego dotarło zaproszenie na seminarium poświęcone transpłciowości. Organizatorem spotkań jest Zespół Antropologii Niezdyscyplinowanej. Spotkanie odbyć miało się w formie elektronicznej we wtorek, 20 kwietnia. Jako prowadzącą wykład, zapowiedziano doktor Marię Dębińską. Poruszanym tematem miała być „Transpłciowość w polskich dyskursach publicznych i demontaż kategorii płci”.

Na twitterze, do sprawy odniósł się Kacper Kita, redaktor portalu Nowy Ład – Szósty rok rządów PiS. Za nami reforma Gowina, tworząca szkoły doktorskie. Wszyscy humanistyczni doktoranci UJ dostają zaproszenia do udziału w wydarzeniach typu “seminarium o transpłciowości i demontażu kategorii płci”. Tak się formuje krok po kroku przyszłe polskie elity – podsumował dziennikarz.

Poza zaproszeniem na wydarzenie, doktoranci otrzymali także opis poruszanej problematyki. Z treści maila można wyczytać, że prowadząca przedstawi swój metodologiczny punkt widzenia. Przedstawiona zostanie także „analiza praktyk” dotycząca „tworzenia narracji biograficznych”. Owa narracja dotyczyć ma „diagnozy seksuologicznej” a także „uzgodnienia płci”.

twitter.com

POLECAMY