Piłkarz oskarżony o rasizm. Analiza wideo kładzie kres pomówieniu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@MirrorFootball

Czarnoskóry piłkarz Valencii CF, Mouctar Diakhaby oskarżył swojego boiskowego rywala o rasizm. W trakcie trwania spotkania zawodnik zszedł ostentacyjnie z murawy wraz z całą drużyną. Jak się dzisiaj okazało, po weryfikacji nagrań wideo oraz analizie ruchu warg Juan Cala z Cadiz CF został podany szykanom całkowicie niesłusznie.

Hiszpańskie media oraz klub z najwyższej klasy rozgrywkowej Cadiz CF wydali oficjalne oświadczenie wywracające całą dotychczasową narrację środowiska po meczu z Valencią. Raporty LaLiga czekają na ostateczne zakończenie sprawy przez komisję, która przychyliła się pozytywnie ku stronie oskarżanej o niestosowne zachowanie.

Piłkarz Cadiz CF niesłusznie oskarżony o rasizm

W trakcie niedzielnego spotkania pomiędzy Valencią, a Cadiz doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma zawodnikami. Piłkarz gospodarzy Juan Cala miał powiedzieć w kierunku Mouctara Diakhaby – “Ty piep***ny czar****u”. Tuż po tym zdarzeniu Francuz wraz z kolegami z drużyny zszedł ostentacyjnie z murawy i przez kilka minut oczekiwali w szatni na reakcję sędziów w sprawie rzekomego rasizmu.

Klub Cadiz CF oraz sam piłkarz jednoznacznie oświadczyli po meczu, że w kierunku francuskiego zawodnika nie padły żadne rasistowskie słowa – “To jakiś cyrk. Diakhaby albo zmyśla, albo coś źle zrozumiał” – powiedział Juan Cala. Komisja La Ligi zdecydowała się przyjrzeć się sprawie. Wraz z firmą specjalizująca się w odczytywaniu z ruchu warg oraz dokładnej analizie materiałów wideo i nagrań audio ustalono, brak winy ze strony Juana Cali.

“Przeanalizowaliśmy wszelkie dostępne nagrania audio i wideo, także te udostępnione w mediach społecznościowych, jednak nie znaleźliśmy dowodów rasistowskiego zachowania. Aby sfinalizować śledztwo, zatrudniliśmy firmę specjalizującą się w odczytywaniu słów z ruchu warg, by przeanalizowała rozmowy Cali z Diakhabym” – czytamy w komunikacie La Liga.

sport.pl

POLECAMY