Komisja Europejska grozi wstrzymaniem finansowania stref wolnych od ideologii LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak donosi RMF FM, Vera Jourova – unijna komisarz odpowiedzialna za kwestie praworządności, grozi wstrzymaniem finansowania unijnych projektów w regionach, które ogłosiły się tzw. strefami wolnymi od LGBT.

Podczas posiedzenia komisji do spraw równości obywatelskich Parlamentu Europejskiego Jourova mówiła o pięciu regionach południowo-wschodniej Polski, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT. Unijna komisarz nazwała to oburzającym i powiedziała, że nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Unii Europejskiej. “Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji” – mówiła.

Jourova skrytykowała także prezydenta Andrzeja Dudę mówiąc, że jest zażenowana porównaniem LGBT do komunizmu. Zapowiedziała, że Komisja Europejska będzie śledziła sytuacje mniejszości w krajach Unii Europejskiej. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej zastrzegła, iż nie chce ingerować w trwającą w naszym kraju kampanię, jednak uważa iż jest “to bardzo smutne, że we współczesnej Europie politycy najwyższych szczebli zdecydowali się wziąć za cel mniejszości, żeby osiągnąć potencjalne polityczne cele”.

Przypomnijmy, że sobotę prezydent Duda podczas spotkania z mieszkańcami Brzegu powiedział, że “próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia. Najlepszym dowodem na to, że jest to ideologia, jest to, że część osób, które mają preferencje homoseksualne, nie utożsamia się z tym ruchem i tą ideologią” – stwierdził.

Wskazał też, że przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wpajano komunistyczną ideologię, a dzisiaj próbuje się je indoktrynować w inny sposób. “To jest taki neobolszewizm” – dodał. 

źródło: rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY