Kolejne obietnice socjalne rządu. Tym razem dofinansowanie obozów sportowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@DanutaDmowska

Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała kolejny program socjalny wydany przez Prawo i Sprawiedliwość. W ciągu kilku dni do publicznej wiadomości zostaną podane szczegóły wyprawki finansowej dla młodych sportowców. Jeden uczestnik obozu sportowego może liczyć na dofinansowanie w postaci do 1000 złotych.

Jak powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas konferencji prasowej na stadionie Zawiszy Bydgoszcz, rząd przygotowuje plan pomocy finansowej dla dzieci i młodzieży uprawiających latem różne sporty. W ciągu kilku dni zostanie ogłoszony program socjalny “Sportowe Wakacje Plus” – będzie on dotyczyć letnich obozów sportowych, eventów sportowych oraz innych turniejów.

Zobacz także: Nie dla genderowej konwencji – międzynarodowa petycja w obronie rodziny [WIDEO]

Minister Sportu zapowiedziała, że pojedynczy uczestnik takiego wydarzenia może liczyć na dofinansowanie, które wyniesie nawet 1000 złotych. Jednakże kwota ta będzie stanowić 80 procent kosztów całego zadania. Dokładne szczegóły i zasady programu nie są jeszcze znane.

“Chodzi o wsparcie dzieci i młodzieży, ale także turniejów i eventów” – podkreśliła Dmowska-Andrzejuk podczas briefingu zorganizowanego w Bydgoszczy.

Całkowity budżet na ten nowy program socjalny w 2020 roku ma wynieść 100 mln złotych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY