Ronaldo zmieni swoje hotele w szpitale i opłaci personel? “To fake news” – przekonują media

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wielki gest Cristiano Ronaldo? W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że piłkarz zmieni swoje hotele w szpitale i opłaci personel. Portugalczyk obecnie jest na Maderze, gdzie przechodzi kwarantannę.

“Solidaryzuję się z wszystkimi, którzy walczą z wirusem, jak mój kolega z drużyny Daniele Rugani. Dziękuję wszystkim wspaniałym lekarzom, którzy narażają swoje życie, aby ocalić życie innych” – podkreślał Ronaldo. I jak informuje “Marca” – nie zamierza bezczynnie czekać na rozwój sytuacji.

W mediach społecznościowych – Twitterze i Facebooku, pojawiły się informacje jakoby znany piłkarz miał wspomóc walkę z koronawirusem.

35-latek miał podjąć decyzję o przekształceniu swoich hoteli na tymczasowe szpitale, w których będzie się walczyć z pandemią koronawirusa. Piłkarz zapewnił także, że opłaci nie tylko pielęgniarki, lekarzy i resztę personelu, ale każdy pacjent otrzyma bezpłatną pomoc – informacja zelektryzowała światowe media.

Niektórzy dziennikarze podważają jednak wiarygodność “Marca”. Jakub Kręcidło pisze na Twitterze, że pojawiające się w sieci informacje są już usunięte: “Informacje o Cristiano o przekształcającym hotele w szpitale to (na razie?) #FakeNews. Informację na Stories na IG wrzucił współpracownik CR7, podłapał jeden z portali, ale stories i news zostały usunięte. Żadnej informacji na ten temat nie ma na np. oficjalnej stronie CR7”

Także portal Onet zaprzecza informacjom o Ronaldo: “Portugalski “Observador” napisał, że źródło zbliżone do gwiazdy Juventusu zaprzeczyło, jakoby Portugalczyk miał w planach przekształcenie swoich hoteli w szpitale”. Ponadto artykuły o Cristiano Ronaldo znikają nie tylko z portugalskich portali, ale także Twittera.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY