Polska kontra Unia Europejska – Czas po Brexicie [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O konsekwencjach opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię opowiadał Robert Winnicki na łamach Mediów Narodowych. Podkreślił również wagę sytuacji na Białorusi, która otwarła się na państwa zachodnie.

“Wielka Brytania od początku była pewnym zjawiskiem osobnym w ramach Unii Europejskiej. Trzeba powiedzieć, że Brytyjczycy nie byli ciągle nastawieni pozytywnie do tego projektu. Brytania nie bez powodu nie przyjęła waluty euro, zawsze stawano przeciwko federalnej władzy w Brukseli” – wyjaśniał poseł Robert Winnicki.

Zobacz także: [OPINIA] Jarczyński: Jak się chronić przed ZBiRem?

“Polski rząd powinien zapewnić Polakom na wyspach brytyjskich jak najlepsze warunki do życia, ale przede wszystkim stworzyć programy zachęcające rodaków do powrotu” – podkreślił prezes Ruchu Narodowego.

W odniesieniu do sytuacji na Białorusi, gdzie Chińczycy i Amerykanie starają się wykorzystać otwartość Aleksandra Łukaszenki na Zachód, poseł Konfederacji zachęca polski rząd do podjęcia negocjacji ze strona białoruską.

“Polska powinna grać podmiotową rolę. Powinna sygnalizować partnerom zachodnim swoje strategiczne znaczenie w rozmowach z Mińskiem. Polski rząd powinien wykorzystać tą sytuację na własną korzyść. Jeśli nie będziemy aktywni, to będziemy nikim” – zauważył.

Cały wywiad w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY