Kto ma szansę w starciu z Andrzejem Dudą? Sondaż prezydencki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kto mógłby realnie walczyć z Andrzejem Dudą? Sondaż pokazuje, że największe szanse ma wymyślona kilka tygodni temu “liderka” Platformy Obywatelskiej.

W badaniu testowi poddani byli: Donald Tusk, Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski, Władysław Kośniak-Kamysz i Robert Biedroń. Okazuje się, że w tym gronie największe szanse ma wymyślona kilka tygodni temu przez PO “kandydatka na premierkę”, Małgorzata Kidawa-Błońska. W starciu z Andrzejem Dudą może ona liczyć na 42% poparcia w II turze, a obecny prezydent na 48% (10% jest niezdecydowanych).

Donald Tusk przegrałby z Andrzejem Dudą. Na byłego premiera chciałoby zagłosować tylko 40% badanych. Na obecnego prezydenta w tej konfiguracji zagłosowałoby 51% Polaków. Z liderem PSL byłoby podobnie. Na szefa ludowców głosowałoby tylko 38%, a na Dudę 53%. Trzaskowski mógłby liczyć na 37%, a Duda na 52%. Na szczęście najgorzej w sondażach wypada lider “Wiosny” i jeden z “trzech tenorów lewicy”, Robert Biedroń.

ZOBACZ TAKŻE: Czarne chmury nad Schetyną! Zastąpi go Borys Budka?

Na Biedronia gotów byłoby oddać głos tylko 35% badanych. W tym układzie Andrzej Duda wygrałby z aż 56-procentowym poparciem. Wyniki wyborów do Senatu pokazują jednak, że zwycięstwo PiS-u nie jest pewne, a prawie półtora miliona sympatyków Konfederacji może oddać głos nieważny, podobnie jak miało to miejsce w wyborach do Senatu. Czy dalsze ataki PiS na Konfederacje opłacą się?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY