Tureckie naloty na kurdyjskie siły na granicy iracko-syryjskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Syryjski autonomiczny rząd Kurdystanu

/ fot. Kurdishstruggle via Flickr.com / CC BY 2.0

Z poniedziałku na wtorek tureckie siły powietrzne dokonały naloty na kurdyjskie siły na granicy iracko-syryjskiej, aby ograniczyć wsparcie obszarów na północy Syrii. Według agencji Reuters nie wiadomo, czy w nalotach ktoś zginął i co zostało zniszczone.

Tureckie naloty miały za zadanie odcięcie sił wspierających Kurdów na północnych obszarach Syrii. Na trasie przecinającą iracko-syryjską granicę odbywały się przewozy amunicji – “Jednym z głównych celów (nalotów) było odcięcie przed operacją w Syrii szlaku tranzytu między Irakiem i Syrią”.

Mentzen: Potrzebna jest nowa ustawa o grach hazardowych [WIDEO]

“Ustawienie bezpiecznej strefy/korytarza pokoju jest konieczne, by zapewnić bezpieczne życie Syryjczykom poprzez działania na rzecz pokoju i stabilności naszego regionu” – poinformowało tureckie ministerstwo obrony.

Amerykanie wycofują swoje sił z terenów Kurdów

W poniedziałek z przygranicznych obszarów na północy Syrii swoje siły zaczęli wycofywać amerykanie. To wywołało wielkie poruszenie i zaniepokojenie wśród Kurdów dotychczas wspieranych przez Stany Zjednoczone. Wysoki amerykański urzędnik twierdzi, że związane to jest z zmniejszeniem wydatków.

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY