SONDAŻ: Konfederacja pod progiem. Uwzględniono także… nieistniejącą partię

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na łamach portalu wp.pl pojawił się najnowszy sondaż, z którego wynika, że Konfederacja znalazła się pod progiem wyborczym. Okazuje się jednak, że dziennikarze uwzględnili w badaniu nieistniejącą partię.

Z badania Ariadna wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, 45 proc. badanych zagłosowałoby na PiS. Spora przewaga nad resztą ugrupowań daje PiSowi i koalicjantom samodzielne rządy.

W najnowszym sondażu Konfederacja zdobyła 4 procent – uplasowała się więc pod progiem wyborczym. Okazuje się jednak, że uwzględniono także nieistniejące ugrupowanie Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca – “Federację”. Dziennikarzom nie chciało się jednak ustalić czy politycy stratują razem w wyborach parlamentarnych.

“Federacja” zdobyła w sondażu panelu Ariadna 1 procent. Portal nczas.com dodaje: “Co ciekawe, dokładnie ten 1 procent brakuje Konfederacji, aby przeskoczyć 5 procentowy próg”.

Sondaż przedstawia także pozostałe głosy – 27 procent zdobyłaby Koalicja Obywatelska, trzecie miejsce zajmuje Lewica z wynikiem poparcia na poziomie 10 procent. Nad progiem znalazła się także koalicja PSL i Kukiz’15, z wynikiem 6 procent.

wp.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY