Rosja: pożar w elektrowni pod Moskwą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

11 osób zostało rannych w wyniku pożaru, który wybuchł na terenie elektrowni Mytiszczach pod Moskwą. Służby zapewniają, że pożar został opanowany. W tym momencie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

O pomoc medyczną zwróciło się 11 osób – poinformowało rosyjskie ministerstwo zdrowia. Media przekazały, że nikt nie został hospitalizowany. Wcześniej informowano, że nie ma osób poszkodowanych.

Pierwsze relacje budziły niepokój ze względu na wysoki słup ognia sięgający 50 m, który widać było z wielu punktów Moskwy. Później ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych zapewniło, że pożar nie zagraża osiedlom mieszkaniowym.

Pożar objął powierzchnię 1000 metrów kwadratowych. Według ministerstwa energetyki płonął gazociąg wysokiego ciśnienia, doprowadzający gaz do elektrowni. Ogień nie rozprzestrzenił się na budynek elektrowni.

Zbudowana w latach 90. elektrownia w Mytiszczach, o mocy 1060 megawatów, jako paliwo wykorzystuje głównie gaz. Ministerstwo energetyki zapewniło, że jest ona standardowym projektem i pożar nie grozi szkodliwymi następstwami dla środowiska naturalnego. Około południa polskiego czasu pożar został zlokalizowany przez strażaków. Elektrownia wstrzymała pracę.

źródło: / PAP /

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY