Angers: Trzęsienie ziemi we Francji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

W godzinach porannych, tuż przed godziną dziewiątą na północnym-zachodzie Francji doszło do trzęsienia ziemi. Drgania miały moc 5,2 stopni w skali Richtera. Trwa szacowanie strat po wstrząsach.

Według danych podawanych przez francuskich sejsmologów epicentrum wstrząsu znajdowało się 8 kilometrów pod ziemią. Miało ono miejsce pomiędzy miejscowościami Cholet i Bressuire niedaleko Angers i Nantes na zachodzie Francji. Silne drgania pojawiły się przed godziną 9. rano.

Zobacz także: Tysiące protestujących na ulicach Tbilisi. Rannych kilkadziesiąt osób

Siła drgań była na tyle niska, że nie stanowiła poważniejszego zagrożenia, lecz poważnie zaniepokoiła mieszkańców tego regionu – “Zatrzęsło mocno murami, jakby ciężarówka uderzyła w budynek ratusza” – mówił urzędnik miejski z Terreanjou.

Francuskie służby nie odnotowały poważniejszych szkód materialnych. Trzęsienie ziemi nie zagroziło również życiu lokalnej społeczności m.in. w Angers, Nantes Rennes. Jest to trzeci taki wstrząs w tym roku. Poprzednie dwa miały podobną siłę w skali Richtera. 20. marca miało miejsce trzęsienie o sile ok 5 stopni, a w kwietniu 4,6 stopni.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY