Polacy mają gdzieś segregację odpadów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. gitd.gov.pl

41 proc. Polaków nie zwraca uwagi na to, do jakiego pojemnika wrzuca opakowania po sokach czy mleku. Jeszcze rok temu taką niewiedzą wykazywało się 33 proc. badanych – pokazuje badanie Kantar TNS.

O selekcji odpadów i recyklingu wciąż wiemy niewiele.

Po raz kolejny sprawdzono poziom wiedzy Polaków na temat zasad segregacji odpadów opakowaniowych, ze szczególnym uwzględnieniem kartonów do płynnej żywności.

W nowym badaniu sprawdzony został wpływ wiedzy Polaków o selektywnej zbiórce odpadów i recyklingu na wzrost skłonności do przestrzegania zasad segregacji.

Zasad selektywnej zbiórki odpadów przestrzega deklaratywnie 58 proc. Polaków, co oznacza niewielki, dwuprocentowy spadek w porównaniu do ubiegłorocznego wyniku.

Najczęściej odpady segregują osoby po 50. roku życia, najrzadziej natomiast trzydziestolatkowie (i osoby młodsze).

Osoby o wykształceniu wyższym przestrzegają zasad selektywnej zbiórki niemal dwukrotnie częściej niż osoby o wykształceniu podstawowym.

Największy odsetek mieszkańców segreguje odpady w województwach podkarpackim, opolskim i lubelskim.

Brak różnic w poziomie wiedzy na temat segregacji odpadów dostrzegają przede wszystkim osoby z wykształceniem podstawowym, zamieszkujące średniej wielkości miasta.

Osobami, które uważają, że ich wiedza na temat segregacji odpadów opakowaniowych zwiększyła się w ciągu ostatnich 3 lat (37 proc.), są przede wszystkim młodzi z wykształceniem wyższym, mieszkający w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców.

Aż 14 proc. ankietowanych przyznaje, że dostrzega spadek poziomu swojej wiedzy nt. selektywnej zbiórki odpadów.

wirtualnemedia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY