Ukraińcy nie chcą pracować w innych krajach UE. Wolą zostać w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Raport Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej jasno wskazuje, że Ukraińcy nadal wolą pracować w Polsce. Natomiast Ci co wyjechali nie chcą wracać do pracy na Ukrainę.

Dzisiejsza Rzeczpospolita przywołuje dane raportu – blisko 60 proc. Ukraińców preferuje jako kierunek wyjazdów zarobkowych wciąż Polskę. Liczba wiz wydawanych Ukraińcom rośnie ogromnym tempie – w 2016 r. wydano ich 652 tys., a w roku 2017 już 845 tys.

Polskie placówki konsularne wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym imponującą liczbę wiz pracowniczych – aż 1,3 mln. Ukraińców w Polsce jest jednak zdecydowanie więcej.

Sytuację komentuje także Krzysztof Inglot, prezes firmy Personnel Service, która od ponad 8 lat specjalizuje się w rekrutacji cudzoziemców – To oznacza, że prawdopodobnie nawet ponad połowa Ukraińców na terytorium Polski pracuje na czarno.

Czytaj także: Nasz czytelnik informuje: Ukraińcy wożą w polskich ciężarówkach banderowskie flagi

2/3 migrantów, którzy zdecydowali się wyjechać za pracą nadal chce zarabiać poza Ukrainą. W badaniach nasz kraj wyprzedza Niemcy – Ukraińcy wskazywali ten kraj jako miejsce zarobku i zamieszkania trzykrotnie rzadziej.

Co ważne, imigranci z Ukrainy są zadowoleni z pracy w Polsce. 70 proc. uważa, że ma pozywtyne doświadczenie z polskimi pracodawcami, a 22 proc. “bardzo pozytywne”. Negatywne ma tylko 4 proc. z nich.

medianarodowe/dorzeczy
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY