Embargo ukraińskie na polskie mięso wołowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ukraina wprowadziła 25 lutego specjalne restrykcje na na produkty z polskiego uboju. Embargo związane jest z bydłem, pochodzące od niego produkty oraz surowce.

Czytaj więcej: Premier znów kłamie! „Byliśmy w stanie zatrzymać falę uchodźców”

Ukraińskie władze nałożyły takie embargo 19 lutego 2019 roku czytamy w komunikacie – “W dn. 25 lutego 2019 r. Ambasada RP w Kijowie przekazała do Głównego Inspektoratu Weterynarii decyzję władz Ukrainy z dn. 15 lutego 2019 r. dotyczącą wprowadzenia ograniczeń importowych dla Polski, w związku z wykryciem atypowego przypadku BSE w województwie dolnośląskim”.

Z zakazu zostały wyłączone m.in.:

  • mleko i produkty mleczne,
  • nasienie i embriony bydła IN VIVO,
  • skóry i skórki,
  • żelatyna i kolagen wyprodukowane ze skór i skórek,
  • fosforan dwuwapniowy,
  • tłuszcz nieprzekraczający odpowiednich norm zanieczyszczenia.

“GIW zwróci się do strony ukraińskiej z wnioskiem o zniesienie restrykcji, z uwagi na fakt, że wystąpienie atypowego przypadku gąbczastej encefalopatii bydła nie ma wpływu na status epizootyczny kraju w odniesieniu do tej choroby” – czytamy dalej.

https://medianarodowe.com/rafal-ziemkiewicz-netanjahu-wytrawnym-graczem-geopolitycznym/

Na początku lutego br. Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził wystąpienie przypadku formy atypowej BSE (tzw. choroby szalonych krów) w Polsce.

Wykryto go u krowy z hodowli w Mirsku w powiecie lwóweckim na Dolnym Śląsku. Zakażona krowa została zabita i zutylizowana.

Radio Maryja

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY