REKLAMA

O Polakach w izraelskich mediach: „Większość stanowią ci nienawidzący Żydów”

O Polakach w izraelskich mediach: „Większość stanowią ci nienawidzący Żydów”

Szokujące słowa na temat Polaków ukazały się w izraelskiej gazecie „Haaretz”. Na jej łamach publicysta Israel Harel przekonuje, że wśród Polaków „większość stanowią ci nienawidzący Żydów”.

„To prawda, że wśród Polaków byli, i nadal są, Sprawiedliwi. Ale zdecydowaną większość stanowili i stanowią ci nienawidzący Żydów”  – pisze publicysta.

REKLAMA

Czytaj również: Winnicki ostro do Morawieckiego: Dosyć polityki uległości wobec agresywnego państwa żydowskiego

Harel odniósł się również odniósł się do ostatnich wypowiedzi izraelskich polityków i dziennikarzy, którzy w haniebnych słowach wypowiedzieli się na temat Polski. Według niego ten, kto prosi, aby Katz przeprosił, „zachowuje się jak zawstydzeni (albo przestraszeni) Żydzi w epoce, o której myśleliśmy, że dawno minęła”.

Przypominamy, że p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela stwierdził, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, zaś szef izraelskiego rządu Benjamina Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z Niemcami w zagładzie Żydów.

Gazeta broni także autora powiedzenia o „antysemityzmie wyssanym mlekiem z matki”. Harel podkreśla, że doświadczył on ze strony Polaków „ciosów i przekleństw”, a jego słowa to nic innego jak podsumowanie… „tysiącletniego koszmaru, jakim było życie Żydów w Polsce”.

Na pojawiające się oskarżenia odpowiada Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Prezes SMN Robert Bąkiewicz rozpoczął ogólnopolską kampanię przeciw roszczeniom żydowskim. „Każdy może się zaangażować” – przekonuje.

Link do pobrania plakatu

REKLAMA

Komentarze