REKLAMA

Kopciuchy pod lupą Allegro oraz PAS: Trwa walka z zanieczyszczeniem powietrza

Kopciuchy pod lupą Allegro oraz PAS: Trwa walka z zanieczyszczeniem powietrza

W siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości podpisano porozumienie w którym strony zobowiązały się do śledzenia sprzedaży używanych kopciuchów, które najbardziej zanieczyszczają powietrze. Allegro i Polski Alarm Smogowy sygnatariuszami umowy.

REKLAMA

Czytaj więcej: 500+ w realnym wydaniu! Matka pije, ojciec w więzieniu i 10 tysięcy na konto

Damian Zapłata, członek zarządu Allegro, zapowiedział że organizacje społeczne będą szukać używane piecie tzw. kopciuchy oraz stosować odpowiednie algorytmy. Wiodącą organizacją ma być Polski Alarm Smogowy.

Operator otrzyma najpierw zgłoszenie, które zostanie zbadane pod względem zgodności z prawem. Ze względu na to platforma posiadać będzie możliwość usunięcia oferty.

Przedstawiciel PAS, Piotr Siergiej mówi z kolei, że kontrola obrotu nowymi piecami jest stosunkowo łatwa. Jego zdaniem trudniejsza jest kontrola starszych modeli (kopciuchy), dlatego na portalach sprzedażowych można ich spotkać tysiące.

W związku z tym, rozmówca IAR liczy na liczy, że to porozumienie pozwoli wyeliminować takie oferty. Zdaniem Siergieja problemem jest egzekwowanie przepisów, a nie ich brak.

„Mamy nadzieję, że w ślady Allegro pójdą kolejne platformy sprzedażowe i uda nam się stworzyć wielką publiczno-prywatną koalicję na rzecz walki ze smogiem”

Mówiła po ceremonii podpisania porozumienia z partnerami resortu przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

W jej opinii ten dokument sprawi, że do gry włączą się również wielkie zagraniczne platformy sprzedażowe. W porozumieniu widzi krok w dobrą stronę.

IAR/PR24

REKLAMA

Komentarze