Ziemkiewicz: Kaczyński ma taki sam stosunek do narodowców jak Michnik [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: youtube/MN

Gościem Mediów Narodowych był znany publicysta Rafał Ziemkiewicz. Głównym tematem rozmowy było zachowanie Benjamina Netanjahu oraz rozwój konfliktu Polsko-Izraelskiego.

Czytaj więcej: Pomnik dla polskich ofiar w Niemczech – trwa zażarta dyskusja

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do zaistniałego konfliktu Polsko-Izraelskiego twierdząc, że Premier Netanjahu jest mądrym politykiem, który celowo użył takich słów, które miały obrazić Polskę.

“Premier Netanjahu powiedział coś złego w sposób zręczny, przemycając treść, która zrobiłaby szum medialny. Wypowiedź Benjamina była cynicznym, celowym stwierdzeniem, które miało Polskę obrazić”

Mówił także o sensie sojuszu z Izraelem, z którym Polska ma nikłe korzyści handlowe – “Sojusz handlowy z Izraelem, gdzie obrót wynosi pół miliona rocznie”.

“Moglibyśmy sobie pozwolić zerwać stosunki z Izraelem. Wygonić w diabły izraelską ambasador z Polski i powiedzieć, że dopóki nie przeproszą za słowa Israela Katza, nie zbliżajcie się do nas”.

Sądzi on także, że rząd stawiając na ścisły sojusz z Stanami Zjednoczonymi muszą zapłacić swoją cenę – “Postawienie na Stany Zjednoczone, które z Izraelem mają szczególne stosunki ma swoją cenę”.

“Trudno zignorować Stany Zjednoczone, gdy ma się ciężką sytuację z Niemcami czy tragiczne stosunki z Rosją” – zaznaczył dziennikarz.

Polaku nie bądź bierny i podpisz petycję przeciw roszczeniom żydowskim!

Cały wywiad można zobaczyć w materiale poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY