REKLAMA

Kilkadziesiąt osób zatrzymanych za groźby wobec polityków

Kilkadziesiąt osób zatrzymanych za groźby wobec polityków

Policjanci z pionu do walki z cyberprzestępczością zatrzymali kilkadziesiąt osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem polityków i samorządowców. Nawoływały one do popełnienia zbrodni – poinformował dzisiaj rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Przekazał, że decyzją sądów wobec dziesięciu z nich zastosowano środki zapobiegawcze. Z nich cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Policjanci upominają, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia po nas ślad.

REKLAMA

„Policjanci w całym kraju od początku roku odnotowali wzmożoną ilość zgłoszeń od obywateli, dotyczących obraźliwych wpisów internetowych, jak i też gróźb karalnych kierowanych telefonicznie, publicznego znieważania, a także nawoływania do popełnienia przestępstwa w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków z różnych ugrupowań politycznych” – podał Mariusz Ciarka.

Informacjami tymi obok funkcjonariuszy z komend wojewódzkich policji zajęli się policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością. Koordynuje ono działania wydziałów w całym kraju. Dodatkowo, zebrane dane natychmiast zostały przekazane policjantom, którzy dokonywali sprawdzeń i ustaleń.

„Tylko od początku roku policjanci z pionu do walki z cyberprzestępczością zatrzymali w kraju już kilkadziesiąt osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też m.in. takich, które znieważały, nawoływały do popełnienia zbrodni czy pochwalały popełnienie przestępstwa” – poinformował Ciarka.

radiomaryja.pl

REKLAMA

Komentarze