REKLAMA

Pijany pacjent spowodował pożar w szpitalu

Pijany pacjent spowodował pożar w szpitalu

Pijany mężczyzna przebywający na Izbie Wytrzeźwień szpitalu w Lesznie podpalił własne łóżko. Próbował zaprószyć ogień także w kilku innych miejscach lecz został w odpowiednim momencie zatrzymany. Pacjentów z oddziału chirurgicznego sprawnie ewakuowano.

REKLAMA

Czytaj więcej:Bolesławiec: 3 letnie dziecko wyrzucone przez okno!

Do zdarzenia doszło wczoraj (tj. czwartek) w nocy przy ul. Jana Kiepury w Lesznie. Na oddział został przewieziony mężczyzna z opuchniętą twarzą. Według świadków był w stanie upojenia alkoholowego.

Po podpaleniu własnego materacu próbowano go obezwładnić. Ostatecznie zamknięto go w łazience, gdzie również chciał wzniecić pożar. Wówczas dojechała do szpitala policja i funkcjonariusze zatrzymali sprawcę.

Nie ucierpiał żaden pacjent

Według relacji, podczas całego zajścia żaden z pacjentów nie ucierpiał. 26 osób zostało przez personel oddziału chirurgi sprawnie ewakuowanych przed przyjazdem służb. Strażacy przeprowadzili oddymianie pomieszczeń.

Lokalne media podają, że pijany pacjent mógł mieć około 3 promili alkoholu we krwi. Wstępne straty szpitala oszacowano na około 50 tys. złotych.

wp.pl

REKLAMA

Komentarze