Grzegorz Braun: wzywam Dulkiewicz do urzędowego audytu ws. śmierci Adamowicza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas sobotniej konferencji prasowej kandydat na prezydenta Gdańska Grzegorz Braun wezwał swoją kontrkandydatkę Aleksandrę Dulkiewicz do urzędowego audytu w sprawie tragicznej śmierci zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Aleksandra Dulkiewicz pełni funkcję komisarza w ramach zarządu komisarycznego od 14 stycznia 2019. Wcześniej przez 2 lata była zastępcą prezydenta Adamowicza.

Na konferencji prasowej zostały zaprezentowane spoty wyborcze jakie w ramach ustawowo przyznanego czasu antenowego komitet Grzegorza Brauna może zaprezentować wyborcom. Grzegorz Braun zaprosił tym samym media prywatne do pobierania spotów wyborczych z oficjalnej strony kandydata.

„Jesteśmy zainteresowani jak najszerszym kolportowaniem” – wyraźnie zaznaczył Braun – „Najważniejsze tezy programowe nie mogą być poważnie wyartykułowane w czasie liczonym w sekundach.” – nadmienił kandydat.

Zaproszenie do debaty

Grzegorz Braun tym samym zaprosił swoich kontrkandydatów do publicznej debaty przedwyborczej. Nadmienił ponadto, że potencjalna debata powinna odbyć się w mediach publicznych. Reżyser zastrzegł przy tym, że z uwagi na krótki czas pozostały do wyborów jego komitet jest otwarty na wszelkie uczciwe warunki i nie zamierza przeciągać negocjacji nad formą debaty.

„Docierają do nas wieści, że moi szanowni kontrkandydaci wykluczają możliwość debaty. Myślę, że to nie jest arogancja, która przeze mnie miałaby być traktowana jako wyraz nieuprzejmości ale jest to przede wszystkim arogancja wobec wyborców” – powiedział reżyser na temat pogłosek o uchylaniu się pozostałych kandydatów od debaty publicznej.

Audyt w sprawie tragicznych wydarzeń 13 stycznia 2019 roku

„Pytanie o audyt o czynności urzędowych, które doprowadziły pośrednio lub bezpośrednio do tragedii dnia 13 stycznia 2019 roku” – powiedział Braun – „Gdańszczanie ciągle nie wiedzą kto właściwie w urzędzie miejskim zaakceptował bezprawną formułę wydarzenia”

Chodzi o przyjęcie procedury „wyłączenia pasa ruchu”, a nie „imprezy masowej”, która z uwagi na rozmiar feralnej imprezy powinna być zastosowana w tym przypadku. Reżyser zaznaczył, że jego pytanie nie dotyczy kryminalnej strony morderstwa, a uchybień i niekompetencji urzędników przy organizacji wydarzenia.

Do wyborów do funkcji prezydenta Gdańska odbędą się 3 marca 2019 roku. Oprócz Grzegorza Brauna swoją kandydaturę zarejestrowali Aleksandra Dulkiewicz, obecny komisarz miasta, oraz Marek Skiba.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY