Egipt zakazuje sprzedaży żółtych kamizelek – rząd boi się powtórki z Francji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ For. AP

Egipski rząd boi się powtórek protestów z Francji. Urzędnicy postanowili się zabezpieczyć przed ewentualnym nawiązaniem do francuskich manifestacji i zakazali sprzedaży kamizelek odblaskowych.

Przypominamy, że od kilku tygodni we Francji trwają protesty i strajki przeciwko podwyżce cen paliwa. Manifestacjom towarzyszą zamieszki i rozróby, a obraz Paryża po protestach przypomina krajobraz po bitwie.

“The Independent” zwraca uwagę, że Egipt obawia się protestów przed ósmą rocznicą wybuchu protestów w ramach tzw. Arabskiej Wiosny. Sam zakaz pojawił się tuż po tym, jak w Tunezji rozpoczęto przygotowania do protestów i uruchomienia kampanii “czerwonych kamizelek”.

Czytaj więcej: Niemcy protestują przeciwko migracji – demonstranci mają na sobie… żółte kamizelki

Moda na żółte kamizelki rozpoczęła się we Francji, jednak pozostałe kraje szybko podchwyciły pomysł francuskich demonstrantów. Tysiące demonstrujących pod Bramą Brandenburską miało na sobie żółte kamizelki, co było jednoznacznym nawiązaniem do francuskich protestów.

Także setki Irakijczyków noszących żółte kamizelki przemaszerowały w Basrze, aby zwrócić uwagę na na sytuację gospodarczą na południu kraju, gdzie panuje wysokie bezrobocie i bieda.

rp.pl/medianarodowe

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY