Niemcy protestują przeciwko migracji – demonstranci mają na sobie… żółte kamizelki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemcy manifestują przeciwko paktowi migracyjnemu ONZ. Tysiące demonstrujących pod Bramą Brandenburską miało na sobie, podobnie jak we Francji, żółte kamizelki.

Jak podaje Adam Gwiazda – pod Bramą Brandenburską protestowało kilka tysięcy osób. Głównym hasłem demonstracji było wezwanie do odejścia Merkel. Policja oczekiwała około 500 demonstrantów, jednak frekwencja przerosła oczekiwania zarówno służb, jak i organizatorów wydarzenia.

Wśród demonstrujących można było zobaczyć wielu ludzi w żółtych kamizelkach, co było jednoznacznym nawiązaniem do francuskich protestów. Przypominamy, że od kilku tygodni we Francji trwają protesty i strajki przeciwko podwyżce cen paliwa. Manifestacjom towarzyszą zamieszki i rozróby, a obraz Paryża po protestach przypomina krajobraz po bitwie.

Czytaj więcej: To koniec Macrona? Jednostki policji dołączają do protestujących

Macron zastanawia się nad wprowadzeniem stanu wyjątkowego, jednak po wczorajszych wydarzeniach może być to nierealne. Jak podała za pośrednictwem Twittera dziennikarka Katie Hopkins “policja ściąga hełmy i pokazuje swoją solidarność z protestującymi”.

defence24.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY