Francja: PETA nie chce ulicy “Kiełbasianej” – proponuje nazwę “Kiełbasa z soi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

PETA sprzeciwia się nazwie jednej z francuskich ulic – Kiełbasianej. Organizacja napisała w tej sprawie oficjalny list do burmistrza miasteczka.

PETA domaga się się od mera miasteczka Issigeac zmiany nazwy rue de la Saucisse czyli ulicy Kiełbasianej. Przewidzieli nawet nową nazwę: rue de la Soycisse – relacjonuje Adam Gwiazda.

Swojego zaskoczenia nie kryje burmistrz miasteczka – Na początku nie wierzyłem, że pojawił sprzeciw wobec nazwy, ale po weryfikacji zdałem sobie sprawę, że to oficjalne stanowisko PETA. Nazwa ulicy nie ma jednak nic wspólnego z mięsem. To przezwisko mieszkanki z 1900 roku. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy z czym wiąże się nazwa ulicy. To przezwisko jednej z mieszkanek, nadane jeszcze na początku XX wieku – tłumaczy urzędnik.

People for the Ethical Treatment of Animals, pol. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk w stanie Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.

http://m.leparisien.fr

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY