Były wiceminister ma nową posadę. Wejdzie do zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na początku listopada Bartosz Marczuk złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej. Tydzień po ogłoszeniu tej decyzji poinformowano, że Marczuk wejdzie w skład zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Decyzja o przyznaniu stanowiska Bartoszowi Marczukowi została ogłoszona we wtorek 13 listopada. „Do Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju dołącza pan Bartosz Marczuk. Jest to wzmocnienie naszej spółki w przededniu realizacji jednego z największych programów społecznych ostatnich lat czyli Pracowniczych Planów Kapitałowych” – czytamy w komunikacie PFR. „Jestem przekonany, że doświadczenie Pana Marczuka w zakresie znajomości systemu emerytalnego i realizacji dużych programów społecznych zaowocuje sprawnym uruchomieniem systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych” – zaznaczył Paweł Borys, prezes zarządu PFR.

Odejście z ministerstwa

Przypomnijmy, 7 listopada Elżbieta Rafalska poinformowała, że swoją rezygnację złożył wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk. – Ubolewamy, że Bartek odchodzi z resortu – powiedziała szefowa MRPiPS. Powodów rezygnacji Marczuka nie podano. W MRPiPS jest jeszcze czterech wiceministrów: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki oraz Elżbieta Bojanowska.

Marczuk podziękował na Twitterze swojej szefowej za współpracę, a także premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i byłej premier Beacie Szydło. „To zaszczyt i honor. Dziękuję współpracownikom z ministerstwa. Mam nadzieję, że będę jeszcze pracować dla Wspólnoty” – dodał.

Kim jest Bartosz Marczuk?

Bartosz Marczuk był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” od marca do grudnia 2015 r. Wcześniej był publicystą”Rzeczpospolitej”, pełnił też w tym dzienniku funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Był także kierownikiem działu Kraj w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Jako społeczny doradca ministra pracy był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej. Jest stałym komentatorem zagadnień ekonomicznych i z zakresu polityki społecznej w mediach.

WPROST.PL / PFN

Błaszczak po spotkaniu z szefem Pentagonu: “Padły konkretne propozycje”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY