Bosak do Ziemca w TVP: “Spalenie flagi UE jest bezpieczne” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Spalenie flagi Unii Europejskiej jest jak najbardziej bezpieczne – stwierdził w programie „Strefa starcia – Debata o Niepodległej” na antenie TVP Info wiceprezes Ruchu Narodowego, członek Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Krzysztof Bosak odpowiadając na pytanie dotyczące incydentu, który miał miejsce w trakcie marszu

– Polska flaga podlega ochronie prawnej, natomiast logo Unii Europejskiej, czyli organizacji, która odbiera nam część naszej niepodległości, nie podlega ochronie prawnej. W związku z czym, wyrażanie swojej opinii – jeśli ktoś jest krytyczny wobec Unii Europejskiej lub jej polityk – w ten sposób jest po prostu zgodne z prawem – stwierdził Bosak, odpowiadając na porównanie atku spalenia flagi UE do aktu spalenia flagi Polski.

Wiceprezes RN uważa, że marsz był sukcesem m.in. dlatego, że był spokojny. – Mieliśmy 250 tys. ludzi, którzy spokojnie przeszli i słyszeliśmy nawet pana Ikonowicza, który mówi, że na niego – jako twarz lewicy – ludzie reagowali dobrze, wiec nie mówmy o żadnych zajściach, bo to jest szukanie dziury w całym – stwierdził.

– Marsz był spokojny, był rzeczywiście wyjątkowym wydarzeniem. Szedłem w nim jako dziennikarz – chciałem zobaczyć go na żywo, zamiast opierać się na doniesieniach medialnych – stwierdził z kolei dziennikarz Dawid Wildstein.

 

TVP.INFO

https://medianarodowe.com/bosak-walka-z-rzadem-o-marsz-niepodleglosci-dopiero-sie-rozpoczela/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY