Real Madryt zwolnił trenera. Wiadomo, kto tymczasowo poprowadzi „Królewskich”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Julen Lopetegui nie jest już trenerem Realu Madryt. „Królewscy” wydali oświadczenie, w którym poinformowano, że obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Santiago Solari.

O tym, że Julen Lopetegui straci posadę w Realu Madryt mówiło się od dłuższego czasu. Ekipa z Santiago Bernabeu pod jego wodzą rozczarowuje i szybko wylądowała na 7. miejscu w tabeli. Czarę goryczy przelało ostatnie El Clasico, w którym Barcelona rozbiła „Królewskich” aż 5:1. W grze i na twarzach zawodników klubu ze stolicy Hiszpanii było widać bezradność, co Katalończycy bezlitośnie wykorzystali. Aktualnie zespół z Madrytu traci do Barcelony już siedem punktów i spadł na 9. miejsce.

Na stronie Realu pojawiło się oświadczenie, w którym władze klubu podziękowały trenerowi za współpracę. Zapewniono, że wszystkie cele postawione przed pierwszą drużyną są nadal do zrealizowania. Tymczasowo zespół przejął Santiago Solari, który do tej pory prowadził rezerwy „Los Blancos”.

Nowa posada w cieniu skandalu

Samo zatrudnienie Lopeteguiego odbyło się w dość kontrowersyjnych okolicznościach. 12 czerwca tego roku ogłoszono, że Hiszpan zostanie trenerem Realu, a po mistrzostwach świata zakończy pracę jako selekcjoner reprezentacji Hiszpanii. Ta wiadomość nie spodobała się władzom krajowej federacji piłkarskiej. Jej prezes Luis Rubiales był rozczarowany zachowaniem selekcjonera i poczuł się zdradzony. Jedynym wyjściem było rozstanie ze szkoleniowcem. 14 czerwca Lopetegui już oficjalnie został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec „Królewskich”.

 

WPROST/PRZEGLĄD SPORTOWY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY