Szwecja: 15-latka nie chodzi do szkoły bo… klimat się zmienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

15 latka w Szwecji strajkuje, ponieważ zmienia się klimat. Uczennica uznała, że nie chodząc lekcje wpłynie na decyzje polityków.

Do nastolatki dołączył jeden z nauczycieli. Greta Thunberg twierdzi, że ten rodzaj strajku to najlepszy sposób na zwrócenie uwagi zmiany klimatyczne i problemy środowiska.

Dziewczynka siada przed parlamentem i trzyma transparenty. Na jednym z nich widnieje napis: “Robię to, ponieważ wy, dorośli, spiep***liście moją przyszłość”.

Mam moralny obowiązek, żeby to robić. Chcę, by politycy skupili się na kwestii klimatu i potraktowali tę sprawę jak kryzys – mówi Greta w wywiadzie dla Guardian.

Uczennica zachęca do strajku także inne osoby. Według niej nawet jeden człowiek jest w stanie zmienić środowisko. A sprawy klimatu są moralnym obowiązkiem każdego z nas.

Nie ważne, czy będę miała kłopoty z powodu protestu. Wierzę, że nawet jeden człowiek może wiele zmienić – podkreśla dla Guardian. Dziewczyna twierdzi, że nie jest odosobniona w swojej walce i część nauczycieli ją dopinguje.

guardian/dorzeczy

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY