prof. Dakowski: POPiS skonstruował nam pseudo-proporcjonalną ordynację wyborczą po to, żeby wymieniać się władzą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com / medianarodowe

Prof. Mirosław Dakowski był gościem Komentarza Mediów Narodowych, gdzie mówił o tym jak opozycja narodowo-katolicka może przejąć władzę w Polsce.

W programie prof. Dakowski rozpoczął od analizy obecnej ordynacji wyborczej, którą nazwał “pseudo-proporcjonalną”:

-POPiS skonstruował nam pseudo-proporcjonalną ordynację wyborczą po to, żeby wymieniać się władzą. Nie mamy innego wybory jak między cholerą, a syfilisem. I to jest ta tragedia, która istnieje od 25 lat.

Profesor Dakowski znany jest ze swojego pozytywnego stosunku do Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW), jak sam stwierdził:

-Ordynacja jednomandatowa powoduje praktyczne powstanie dwóch partii, ale w tych 460 okręgach wybierają się tacy ludzie, którzy jak podpowiada socjologia dogadują się ze sobą. Jaki byłby tego wynik? Powstała by partia katolicka, narodowa, patriotyczna i propolska oraz partia postępowa, liżąca nogi międzynarodowych banksterów.

Kolejnym elementem w odzyskaniu Polski przez środowiska niepodległościowe prof. Dakowski widzi w “prawicowym marszu przez instytucje”:

-W jaki sposób można tego dokonać? Otóż musimy się uczyć od naszych wrogów. Nasi wrogowie prowadzili marsz przez instytucje, to rzeczywiście im się udało. Tego na pewno możemy się uczyć od naszych wrogów. 

Dalsza część na kanale Mediów Narodowych.

Obejrzyj całość:

MEDIANARODOWE.COM

https://medianarodowe.com/opinia-piotr-blaszkowski-orban-w-siedmiogrodzie-a-kwestia-polska/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY