[PREMIERA] Patriotyczny rap w natarciu – Karat NM przedstawia najnowszy teledysk: “Męczennicy stolicy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Karat NM przedstawia najnowszy teledysk do numeru “Męczennicy stolicy”, wspólnie nagranego z z Sobiepanem Zjednoczony Ursynów i WUEMem ENCEHA.

Kawałek opowiada o pacyfikacjach na ludności cywilnej Warszawy, podczas II wojny światowej, w szczególności podczas Powstania Warszawskiego – m.in. podczas Rzezi Woli. W utworze jest mowa także m.in. o KL Warschau i Planie Pabsta – zachęca Karat NM.

Druga płyta Karata NM, znanego rapera z Warszawy, który przygodę z muzyką zaczynał od klimatów ulicznych. Tym razem oddaje w ręce słuchaczy dojrzały album traktujący m.in. o miłości do Ojczyzny, Jej problemach, a także o wierze, sporcie i o Warszawie.

“Orzeł i Syrenka” to dwadzieścia dwa utwory. Płyta powstawała przez 3 lata. Jest to połączenie rapowego brzmienia z żywymi instrumentami. Na płycie usłyszymy m.in. skrzypce, gitarę, bas, perkusję, mandolinę czy harfę. Nie tylko dzięki temu album “Orzeł i Syrenka” wyróżnia się na tle innych. Dużym atutem są również gościnne występy takich legend polskiego rapu jak Lukasyno, Pono czy Rest Dixon 37. Nie brakuje również czołówki rapu patriotycznego – m.in. Bastiego, Wuema Enceha czy Sovy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY