Niemcy: Milion bezrobotnych imigrantów otrzymuje zasiłki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na 3 miliony biorących zasiłek dla bezrobotnych ponad 1/3 to obcokrajowcy. Wniosek o udostępnienie danych złożyła partia AfD.

Dane pokazują również, że istnieje duża dysproporcja pomiędzy Niemcami, a imigrantami, którzy otrzymują zasiłek dla bezrobotnych. Wykształcenia zawodowego nie posiada wśród nich 1/2 Niemców (970 000) i aż 85% obcokrajowców (877 000).

Jedna trzecia zagranicznych beneficjentów (317 800) nie ma także dyplomu ukończenia szkoły średniej. Tutaj również liczba jest prawie dwukrotnie wyższa niż liczba Niemców nie posiadających takiego wykształcenia (17 procent).

Dane z grudnia 2017 roku udostępniło Federalne Ministerstwo Pracy na wniosek grupy parlamentarnej AFD. To wyraźnie pokazuje, że biorcy świadczeń dla bezrobotnych muszą się dokształcić. Należy szkolić osoby, które pobierają zasiłki – komentował wyniki René Springer, ekspert społeczny AfD.

To, że prawie 85 procent uprawnionych cudzoziemców nie ukończyło szkolenia zawodowego jest szczególnie niepokojące – powiedział Springer. Pokazuje to, że w ostatnich latach nastąpiła silna imigracja dla rozdawanych zasiłków, a nie dla pracy. Polityk wskazuje, że ubiegłym roku 645 milionów euro poszło na dalszą edukację. Jest to zdecydowanie za mało – podkreśla poseł.

pnp.de

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY