Rozpoczyna się kampania ws. drugiego referendum – Soros wpompował w akcję 700 milionów funtów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Soros kolejny raz wtrąca się w politykę – tym razem zapowiada drugie referendum ws. Brexitu. Kampania rozpocznie się w przyszłym tygodniu. George Soros wpompował w nią aż 700 milionów funtów.

Kampania zmierzająca do drugiego referendum w sprawie brexitu jest organizowana z inicjatywą prounijną Best for Britain. Organizacja jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jak podkreślają na swojej stronie internetowej – Walczymy o to, aby Wielka Brytania była członkiem Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Soros chce przekonać, że prostytucja nie jest zła – nagrody sięgają 40 tys. dolarów

Jak zapowiada Soros, celem kampanii ma być organizacja drugiego referendum. Zamieszanie w rządzie już jasno pokazuje, że warunki jakie negocjujemy skutkować będą gorszą perspektywą gospodarczą od obecnej – podkreślał dla BBC szef Best for Britain, lord Malloch Brown.

Brytyjczycy, którzy tak bardzo zawiedli się na politykach po wszystkich stronach, muszą mieć do tego prawo – podkreślił Malloch. Twierdził również, że kampanii nie sfinansuje tylko Soros – miliony funtów pochodzą z dotacji od państwa.

Zaangażowanie Sorosa skrytykował Farage w radiu LBC – Jeżeli pan i pana przyjaciele w świecie międzynarodowego biznesu i politycznych elit narzucą nam drugie referendum, znowu was pokonamy. Tym razem wyraźniej – podkreślał w radiu.

Kampania Best for Britain rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

bankier

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY