Groził “drugim Majdanem” i wysyłał pogróżki posłom. Jest już w rękach policji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Były już internetowe wpisy o „drugim Majdanie” i „koktajlach”. Teraz pojawiły się kolejne wymierzone w parlamentarzystów RP. Szybka i zdecydowana reakcja policji skutkowała wytypowaniem, a w konsekwencji zatrzymaniem 35-letniego autora pełnych nienawiści postów. Wkrótce usłyszy zarzuty – informuje policja z Żar (lubuskie).

Ustalenia policjantów odnośnie zapisów wulgarnych i pełnych nienawiści treści zamieszczanych postów szybko zostały ujawnione przez specjalistów z Biura dw. z cyberprzestępczością KGP i dokładnie przeanalizowane. Policjanci zatrzymali we wtorkowy wieczór (8 maja) 35-letniego mężczyznę, który na jednym z portali społecznościowych po raz kolejny publicznie nawoływał do popełnienia przestępstw wobec parlamentarzystów. Okazało się, że osoba publikująca wpisy to ta sama, która w grudniu 2017 roku została już zatrzymana przez lubuskich policjantów za zamieszanie postów nawołujących do zrobienia „drugiego Majdanu” oraz „kilku koktajli”:

Obecnie z zatrzymanym 34-latkiem prowadzone są czynności procesowe z udziałem prokuratora. Najprawdopodobniej mężczyzna ponownie odpowie za przestępstwo z art. 255 K.K. – publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Policja wnioskowała o zastosowanie środka zapobiegawczego.

 

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY