Michalkiewicz o ustawie 447: “Ostatnia przegrana Polski w II wojnie światowej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczorajsza decyzja o podpisaniu kontrowersyjnej ustawy 447 przez Donalda Trumpa odbija się echem w Polsce. W rozmowie z portalem pch24.pl w mocnych słowach nie przebierał znany publicysta Stanisław Michalkiewicz, który już wcześniej podnosił alarm w tej sprawie.

Prezydent USA Donald Trump podpisał w nocy polskiego czasu amerykańską ustawę Just Act 447 ws. restytucji mienia ofiar Holocaustu. Nowe przepisy dają Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu, a także – co najważniejsze – udzielenia im pomocy poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskiwaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych.

W rozmowie z portalem pch24.pl w ostrych słowach skomentował tę sprawę Stanisław Michalkiewicz. Jego zdaniem jest to ostatnia przegrana Polski w II wojnie światowej. Jak inaczej to nazwać? Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali. – przekonywał.

Publicysta zwrócił szczególną uwagę na zaskakującą bierność polskich władz w tej sprawie.  Jest to najlepsza ilustracja dziadostwa, w jakie Polska popada. – skwitował. Większość Polaków albo nie interesuje się nadciągającą grabieżą polskiego majątku, albo wierzy w zapewnienia rządu, że wszystko będzie dobrze i nic złego nam nie grozi. – dodawał.

Normalny naród zdmuchnąłby takie władze niczym tornado, a nasz naród… Zostawię to bez komentarza. – podsumował.

wmeritum.pl / dorzeczy.pl / pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY