Benedykt XVI skończył 91 lat!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Emerytowany Ojciec Święty Benedykt XVI obchodzi dzisiaj swoje 91. urodziny. Ten dzień spędzi tradycyjne wraz ze swoim starszym bratem księdzem Georgiem Ratzingerem. 

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku w bawarskiej miejscowości Marktl am Inn. Z informacji napływających z Watykanu wynika, że tegoroczne urodziny emerytowany papież będzie obchodził wspólnie z najbliższym gronem przyjaciół, wśród których prawdopodobnie nie zabraknie również przedstawicieli z jego rodzinnej miejscowości.

Przypomnijmy, Benedykt XVI dokonał historycznego ustąpienia z urzędu w 2013 r. Zastąpił go papież Franciszek. Od tego czasu Benedykt XVI mieszka w rezydencji w Ogrodach Watykańskich.

W lutym w liście do dziennika “Corriere della Sera” w związku z piątą rocznicą abdykacji Benedykt XVI napisał: “Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych, wewnętrznie pielgrzymuję do Domu”.

– To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić

– dodał.

niezalezna.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY