Co Thiago Cionek wie o historii Polski? Będziecie zaskoczeni. “Jestem częścią tego narodu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

twitter/eduardo bianchi / twitter/eduardo bianchi

Thiago Cionek to piłkarz reprezentacji Polski urodzony w Brazylii. Jak się okazuje jego wiedza o Polsce jest bardzo wysoka, czego dał dowód w wywiadzie udzielonym portalowi Łączy nas Piłka. Zawodnik nie ukrywa swojego patriotyzmu i przyznaje, że gra w Kadrze to powód do dumy. 

Cionek wspomniał o historii Polski, głównie tej związanej z okresem II wojny światowej. Kto nie zna historii „Łączki” ten nie zna i nie rozumie historii Polski. – stwierdził piłkarz i w skrócie opisał historię tego miejsca nawiązując do komunistycznych mordów na Polakach. To mnie interesuje. Czytam. – zapewnia. Gdy czytasz, to powiększa twoje horyzonty i twój patriotyzm. To jest mega ważne. – dodaje. To moje hobby. – podsumowuje.

Piłkarz przyznaje, że historią zainteresował się dopiero później. W szkole nie wywoływało to u niego takiej zainteresowania. Stało się to dopiero gdy zaczął odwiedzać te miejsca. Wszystko wskazywało na to, że [naród polski – red.] nie przeżyje, ale przeżył. – mówi. Grać w reprezentacji to dla mnie powód żeby być dumnym z tego wszystkiego. Znając historię Polski tym bardziej, bo jestem częścią tego narodu. – przyznał.

Jak patrzysz na tego orła, to też się wzruszasz, co? – zapytał dziennikarz przeprowadzający rozmowę. To powód do dumy. Urodziłem się w Brazylii, ale pochodzę z takiego kraju, który ma taką historię, który przeżył. Zwyciężył nie po wojnie, ale dopiero po upadku komunizmu mógł oddychać. Teraz się rozwija. Jestem częścią tego wszystkiego. – mówi na koniec.

 

wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY