Koniec Przystanku Woodstock. Owsiak został zmuszony do zmiany nazwy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Przystanek Woodstock od dawna wzbudza wiele kontrowersji. Dzisiaj Jerzy Owsiak – ku zaskoczeniu wszystkich – poinformował, że w tym roku festiwal odbędzie się pod inną nazwą. Jak tłumaczył, został do tego zmuszony względami prawnymi. 

Jerzy Owsiak omawiając tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaskoczył zgromadzonych dziennikarzy. Choć przyznał, że również w tym roku w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia odbędzie się festiwal muzyczny, to jednak nie będzie to już Przystanek Woodstock.

Z powodów prawnych, z powodów, które wyczerpały już limit przyjaźni i miłości Michaela Langa, twórcy Woodstocka amerykańskiego wobec nas, musimy zmienić nazwę festiwalu. Ta nazwa Woodstock jest zastrzeżona. Jest wypracowana, stworzona w 1969 roku. My ponieśliśmy legendę i przez 23 lata tworzyliśmy swój festiwal o naszym klimacie, jeden jedyny taki festiwal doceniony na całym świecie. – wyjaśniał Owsiak.

Owsiak ujawnił też nową nazwę festiwalu, którą – jak zapewnia – zastrzegł już w urzędzie patentowym. Od tego roku festiwal będzie się nazywał „Pol’and Rock”.

wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY